התקנה: http://turl.ca/NoBio
למה? http://turl.ca/WhyNoBio
English [+ sandbox]: http://turl.ca/Ccn

מבזקון שיתופי לקמפיינים

הווידג'ט שמימין נבנה עבור הקמפיין נגד חוק מאגר הנתונים הביומטרי, כדי לאפשר לתומכי הקמפיין שיש להם אתר לחשוף את הקוראים שלהם למידע דינמי במקום להסתפק בסיסמה או באנר. הוא משלב את היכולת לייצר מבזקים עם הפניה לדפים (של הקמפיין או ממקורות חיצוניים), ואפילו ציטוט של טוקבקים נבחרים - בלי ללכלך את המידע בוויכוחים ונאצות.
הווידג'ט יכול לרכז בחלון אחד עדכונים ממקורות שנבחרו על ידי עורך או קבוצה של עורכים, ולהציג אותם באופן קומפקטי ואינפורמטיבי בבלוגים ובאתרים אחרים שתומכים רעיונית בקמפיין.

•המערכת מבוססת על תשתית friendfeed.com של גוגל, ושואבת את המידע שהיא מציגה מתוך חדר פרטי בפרנד-פיד, שרק העורכים חברים בו.
•עורך יכול לפרסם בקלות וביעילות דף שיש בו עניין על ידי סימון טקסט ולחיצה על סימניה חכמה כזו: [פרסם]
•כדי להתנסות בתהליך: גררו את הסימניה לסרגל הסימניות, גשו לדף כלשהו - רצוי עם תמונות, בחרו, טקסט מתוכו ולחצו על "פרסם" (אם אתם לא מחוברים לחשבון שלכם בפרנד פיד, תקבלו הערה בתוך הפופ-אפ, אבל עדיין תוכלו להתרשם איך זה עובד). שימו לב שפרנד-פיד לא תומך בשבירת שורות (ולכן לחיצה על "אנטר" פשוט תנסה לפרסם את המאמר, שזה די נוח). כדי לאפשר שבירת שורות, הווידג'ט שובר שורה כהוא נתקל בסימן | בין שני רווחים (לא רלוונטי לנסיונות שלכם, כי לא תוכלו לפרסם בחדר הפרטי של הוויגד'ט).
•אם רוצים, אפשר להכניס לכל פוסט עד שלוש תמונות על ידי הקלקה עליהן (לחיצה על צלמית של תמונה בפופ-אפ תבטל את צירופה למבזק). אם יש כמה תמונות, הן יופיעו כמיני-מצגת (סלייד-שואו).
•אם מדובר בדף מיו-טיוב, המערכת מייצרת מצגת כזאת באופן אוטומטי עבור סרטון הווידאו. התאמה לשירותים אחרים - בעתיד.
•אפשר להוסיף עדכונים לאייטמים שכבר פורסמו במערכת, כמו למשל ציטוט של אחד המגיבים בדיון שהתפתח מאוחר יותר באותו דף, או הפניה לדפים נוספים בנושא. כשמפרסמים עדכון כזה הוא יופיע בהמשך האייטם המקורי, והאייטם יעלה לראש הרשימה אפילו אם הוא ישן.

סמכויות

בגלל הצורה בה עובד פרנד פיד, רק העורך שפירסם אייטם או תגובה יכול לבצע עריכה או מחיקה שלהם. ההנחה היא שאם עורכים אחרים ירצו שהוא ישנה או ימחק משהו, הם יודיעו לו והנושא יטופל.
אם אחד העורכים הוא זדוני ומנסה לקלקל, ניתן לקבל החלטה לא לכלול אותו בצוות. במקרה כזה, מנהלי השרת של הווידג'ט יכולים להפנות את הווידג'ט לחדר חדש ריק תוך דקות, ומשם הפעולה של הזמנת העורכים הישנים ושחזור החומר אמורה לקחת פחות משעה.

מה עושים כדי להתקין את הווידג'ט באתר או בבלוג שלי?

http://turl.ca/NoBio

מה עושים כדי לייצר ווידג'ט לקמפיין אחר או לכל מטרה אחרת?

דברו איתנו

הערה מתקנת: דף זה מנוסח בלשון זכר בגלל שהדוד זקן ועייף

changed December 27, 2008